RN732ATTD1323B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1323B25
Description
RES 132K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
132kOhm
Working Voltage :
150V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN732ATTD1323B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1323B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 132kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C