RN732ATTD1303B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1303B50
Description
RES 130K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100mW
Height :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
130kOhm
Voltage - Rated :
100V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W