RN732ATTD1300D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1300D100
Description
RES 130 OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
130Ohm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN732ATTD1300D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1300D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 130Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C