RN732ATTD12R9D50
Mfr.Part #
RN732ATTD12R9D50
Description
RES 12.9 OHM 0.5% 1/10W 0805
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
12.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V