RN732ATTD12R3D100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD12R3D100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 12.3 OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Feature :
Moisture Resistant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
12.3Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.5%