RN732ATTD1290B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1290B05
Description
RES 129 OHM 0.1% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
129Ohm
Datasheets
RN732ATTD1290B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1290B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 129Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C