RN732ATTD1290A05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1290A05
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 129 OHM 0.05% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.05%
Additional Feature :
Ultra Precision
ECCN Code :
EAR99
Number of Terminations :
2
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
RN73
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
129Ohm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C