RN732ATTD1261F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1261F100
Description
RES 1.26K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
yes
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.26kOhm
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1261F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1261F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.26kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C