RN732ATTD1241B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1241B25
Description
RES 1.24K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Thin Film
Max Operating Temperature :
155°C
Power Rating :
100mW
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Length :
2mm
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
500μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Width :
1.2mm
Weight :
5.499807mg
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
1.24kOhms
Published :
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1241B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1241B25
RN73 Series, Thin Film, 1.24kOhms, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C