RN732ATTD1233B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1233B25
Description
RES 123K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
123kOhm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1233B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1233B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 123kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C