RN732ATTD1171C50
Mfr.Part #
RN732ATTD1171C50
Description
RES 1.17K OHM 0.25% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
1.17kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1171C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1171C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.17kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C