RN732ATTD1141C50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1141C50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 1.14K OHM 0.25% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
1.14kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
Mounting Feature :
Surface Mount
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Working Voltage :
150V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Composition :
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1141C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1141C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.14kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C