RN732ATTD1132F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1132F10
Description
RES 11.3K OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
11.3kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1132F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1132F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 11.3kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C