RN732ATTD10R9F50
Mfr.Part #
RN732ATTD10R9F50
Description
RES 10.9 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
10.9Ohm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V