RN732ATTD10R5D50
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD10R5D50
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 10.5 OHM 0.5% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
150V
Series :
RN73
Composition :
Thin Film
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
10.5Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Feature :
Moisture Resistant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W