RN732ATTD10R1F50
Mfr.Part #
RN732ATTD10R1F50
Description
RES 10.1 OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
10.1Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C