RN732ATTD1091D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1091D100
Description
RES 1.09K OHM 0.5% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.09kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±0.5%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RN73
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1091D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1091D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.09kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C