RN732ATTD1091B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1091B25
Description
RES 1.09K OHM 0.1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.09kOhm
Series :
RN73
Pbfree Code :
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN732ATTD1091B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1091B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.09kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C