RN732ATTD1091A05
Mfr.Part #
RN732ATTD1091A05
Description
RES 1.09K OHM 0.05% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
1.09kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.05%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
yes
Datasheets
RN732ATTD1091A05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1091A05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.09kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C