RN732ATTD1090B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1090B05
Description
RES 109 OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
109Ohm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN732ATTD1090B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1090B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 109Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C