RN732ATTD1090A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1090A10
Description
RES 109 OHM 0.05% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.05%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
109Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
yes
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1090A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1090A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 109Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C