RN732ATTD1072F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1072F50
Description
RES 10.7K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
JESD-609 Code :
e3
Feature :
Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
10.7kOhm
RN73
Datasheets
RN732ATTD1072F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1072F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C