RN732ATTD1072D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1072D25
Description
RES 10.7K OHM 0.5% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
10.7kOhm
Working Voltage :
150V
Feature :
Moisture Resistant
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm