RN732ATTD1072D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1072D10
Description
RES 10.7K OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
10.7kOhm
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Surface Mount :
yes
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1072D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1072D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 10.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C