RN732ATTD1071C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1071C25
Description
RES 1.07K OHM 0.25% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.07kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
yes
JESD-609 Code :
e3
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Datasheets
RN732ATTD1071C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1071C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.07kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C