RN732ATTD1070B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1070B50
Description
RES 107 OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
107Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.1%
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Resistant
Datasheets
RN732ATTD1070B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1070B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 107Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C