RN732ATTD1062C10
Mfr.Part #
RN732ATTD1062C10
Description
RES 10.6K OHM 0.25% 1/10W 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
10.6kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C