RN732ATTD1061C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1061C25
Description
RES 1.06K OHM 0.25% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.06kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W