RN732ATTD1061B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1061B05
Description
RES 1.06K OHM 0.1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
1.06kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN732ATTD1061B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1061B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.06kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C