RN732ATTD1060B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1060B05
Description
RES 106 OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
ECCN Code :
EAR99
Series :
RN73
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Composition :
Thin Film
Resistance :
106Ohm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1060B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1060B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 106Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C