RN732ATTD1060A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1060A25
Description
RES 106 OHM 0.05% 1/10W 0805
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Resistance :
106Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
2
JESD-609 Code :
e3
Series :
RN73
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.05%
ECCN Code :
EAR99
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1060A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1060A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 106Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C