RN732ATTD1051B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1051B50
Description
RES 1.05K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.05kohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C