RN732ATTD1051B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1051B25
Description
RES 1.05K OHM 0.1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
2
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
100V
yes
Height :
500μm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
5.499807mg
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm