RN732ATTD1042A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1042A25
Description
RES 10.4K OHM 0.05% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
10.4kOhm