RN732ATTD1041B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1041B50
Description
RES 1.04K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Series :
RN73
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.04kOhm
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Datasheets
RN732ATTD1041B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1041B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.04kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C