RN732ATTD1022D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1022D25
Description
RES 10.2K OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
10.2kOhm
Working Voltage :
150V