RN732ATTD1011B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1011B50
Description
RES 1.01K OHM 0.1% 1/10W 0805
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Pbfree Code :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Resistance :
1.01kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
RN732ATTD1011B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1011B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.01kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C