RN732ATTD1000C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1000C25
Description
RES 100 OHM 0.25% 1/10W 0805
Resistance :
100Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
500μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
JESD-609 Code :
e3
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±0.25%
ECCN Code :
EAR99
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Datasheets
RN732ATTD1000C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1000C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 100Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.25%, -55°C~155°C