RN732ATTD1000A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1000A10
Description
RES 100 OHM 0.05% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
100Ohm
Tolerance :
±0.05%
0805 (2012 Metric)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W