RN731JTTD98R8F25
Mfr.Part #
RN731JTTD98R8F25
Description
RES 98.8 OHM 1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount :
yes
Resistance :
98.8Ohm
Working Voltage :
75V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm