RN731JTTD9882D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9882D100
Description
RES 98.8K OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
98.8kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD9882D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9882D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 98.8kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C