RN731JTTD9881D10
Mfr.Part #
RN731JTTD9881D10
Description
RES 9.88K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Working Voltage :
75V
Resistance :
9.88kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W