RN731JTTD9880F10
Mfr.Part #
RN731JTTD9880F10
Description
RES 988 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Number of Terminations :
2
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
988Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%