RN731JTTD9880C25
Mfr.Part #
RN731JTTD9880C25
Description
RES 988 OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
988Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C