RN731JTTD97R6D25
Mfr.Part #
RN731JTTD97R6D25
Description
RES 97.6 OHM 0.5% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
2
Composition :
Thin Film
Resistance :
97.6Ohm
Tolerance :
±0.5%
Case Code (Metric) :
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C