RN731JTTD97R6C25
Mfr.Part #
RN731JTTD97R6C25
Description
RES 97.6 OHM 0.25% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
97.6Ohm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W