RN731JTTD9762F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9762F25
Description
RES 97.6K OHM 1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
97.6kOhm
Termination :
SMD/SMT
0603 (1608 Metric)
Power Rating :
63mW
Voltage - Rated :
50V
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
Datasheets
RN731JTTD9762F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9762F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 97.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C