RN731JTTD9762B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9762B50
Description
RES 97.6K OHM 0.1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.1%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
ECCN Code :
EAR99
Resistance :
97.6kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Imperial) :
0603 (1608 Metric)
Datasheets
RN731JTTD9762B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9762B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 97.6kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C