RN731JTTD9761D10
Mfr.Part #
RN731JTTD9761D10
Description
RES 9.76K OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
RN73
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
9.76kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power (Watts) :
0.063W 1/16W