RN731JTTD96R5F25
Mfr.Part #
RN731JTTD96R5F25
Description
RES 96.5 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Surface Mount :
yes
Voltage - Rated :
50V
Composition :
Thin Film
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
96.5Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
63mW
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RN73
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm